קבלן שלד נמצא בבסיסו של כל פרויקט בנייה. כאשר ללא חשיבות לגודל הבית הנבנה, יש להניח עבורו יסודות איתנים שיעניקו לו את היציבות הנדרשת שתאפשר את השלמת בנייתו על פי התוכנית, ותבטיח את עמידותו לאורך שנים.

קבלן שלד אחראי על השלבים הראשוניים של הפרויקט ולכן ישנה חשיבות רבה בבחירת קבלן מקצועי, אדיב ואמין שיבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר, תוך כדי התחייבות על העבודה ועמידה בלוחות הזמנים שהוגדרו, וזאת בכדי לאפשר לבעלי המקצוע המגיעים אחריו להתחיל ולסיים את עבודתם במועד.

קבלן שלד – בחירה נכונה שתעניק יציבות וביטחון לכם ולבית שלכם

הניסיון והידע המקצועי אותם רכשנו לאורך שנות פעילותינו הרבות בתחום הבנייה, הובילו אותנו בפיתוח אתר האינטרנט הקבלנים. זוהי פלטפורמה ייחודית המרכזת קבלני שלד מרחבי הארץ, כאשר המערכת הייחודית שלנו מאפשרת סינון של בעלי המקצוע על פי סיווגים שונים, מדרגת אותם על פי חוות דעת של לקוחות העוסקות במקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ומחיר.

קידוחים ויציקת כלונסאות על ידי קבלן שלד

שלד הבית נועד כאמור להעניק לו את היציבות הנדרשת, באמצעות חיבור יסודות אל הקרקע שיאפשרו להניח מעליו את קומת הקרקע והקומות שמעליה. זהו שלב הכרחי, המגיע לאחר פיתוח הקרקע וטרם השלמת קירות חיצוניים, פנימיים, טיח וצבע, והשלמת בניית הבית.

השלד מורכב מברזל, בטון יצוק ובלוקים ושלבי ביצועו על ידי קבלן שלד כוללים לרוב הכנת שטח הבנייה לגובה ראש כלונס, הגובה ממנו נרצה להתחיל ולבנות את קומת הקרקע של הבית.

ביצוע קידוחים בעומק הנדרש עבור גובה הבית אותו אנו בונים והקרקע עליה הוא נבנה. לדוגמא: בקרקע חולית רכה עלולות להיווצר מפולות חול שיגרמו לנתק בכלונסאות ופגיעה מהותית ביציבות המבנה. במקרה זה יבוצע שימוש בזרוע יציקה הנכנסת לעומקו של הקידוח ומזרימה לתוכו את הבטון ועולה מעלה אט אט.

השימוש במשאבת הבטון יקר במעט מהשיטה הנוספת המזרימה בטון מפתח הקידוח, אולם מבטיחה אי היווצרות נתקים ביסודות, והיא הכרחית בקרקע המועדת לקריסה חול.

קבלן שלד – יציקת רצפה

מרגע שהונחו היסודות היציבים בקרקע תבוצע יציקת קורות יסוד, מטרתם היא חיזוק הרצפה וחלוקת העומס בין הכלונסאות הנמצאות בקרקע ומניעת קריסה של הרצפה. יציקת הרצפה על ידי קבלן שלד תלויה אף היא בסוג הקרקע, שכן ניתן להניחה ישירות על הקרקע, תוך כדי חיבור מתאים לקורות היסוד, אולם קרקע שאיננה חזקה דיו, תחייב את יציקת הרצפה מעל הקרקע, המוכרת לנו כבנייה על עמודים.

יציקת עמודים על ידי קבלן שלד ובניית המעטפת החיצונית של הבית

לאחר יציקת הרצפה תוכלו לראות את מיקומו של הבית בשטח, לדמיין את החדרים השונים בבית ואת הילדים מתרוצצים בו. לכן, רבים רואים בשלב יציקת העמודים ובניית המעטפת החיצונית כאחד השלבים המרגשים ביותר בבניית בית, חוץ מאשר הכניסה אליו כמובן.

ביצועו של שלב זה אפשרי בשתי שיטות, השיטה הראשונה, המסורתית, כוללת את יציקת העמודים ולאחר מכן בניית המעטפת באמצעות בלוקים, חסרונה של שיטה זו היא ברווחים הנוצרים בין הבלוקים לעמודים, אותם ניתן למלא באמצעות בטון, אך ייתכן כי יווצרו בעיות איטום וסדקים במידה ולא בוצעו בצורה מקצועית.

השיטה השנייה דומה, אך הפוכה מבחינת שלבי הביצוע. ראשית תונח מעטפת הבלוקים ולאחר מכן קבלן שלד יצוק את העמודים שאמנם אינם סימטריים, אך ימלאו באופן מושלם את כל החללים והאיטום יתבצע כחלק אינטגרלי מהעמודים עצמם.

יציקת גג על ידי קבלן שלד

מרגע שהסתיימה הכנת המעטפת, יש לצקת את גג הבית הנשען על העמודים בדומה לרצפת הבית. שוב קבלן שלד יוצק קורות יסוד בין העמודים ויוצק ביניהם את התקרה, ישרה או משופעת כאשר מעוניינים להתקין גג רעפים.

איטום על ידי קבלן שלד

קבלני שלד איכותיים יבצעו עבורכם עבודות איטום כנדרש בכל שלבי הבנייה, הנחת יריעות ביטומניות על הקרקע טרם יציקת הרצפה תבטיח מניעת חדירת רטיבות מהקרקע, ואיטום התקרה ימנע את כניסת הגשם בחורף. וודאו כי הקבלן מבצע בדיקת הצפה לתקרה, שתעניק לכם את הידיעה כי לביתכם האיטום המלא.

נשמח להציע לכם חוויה נעימה בבחירת קבלן שלד מומלץ ומתאים עבורכם, באמצעות צוות המומחים של האתר ומנגנון מיוחד המקשר ביניכם ובין בעל המקצוע באמצעות האתר.