קבלן שיפוצים הינו בעל מקצוע ברמות מקצועיות ומחיר שונות ומגוונות, לשירותיו תידרשו כאשר תהיו מעוניינים בחידוש מראה הבית, טרם הכניסה לדירה חדשה, שיפוץ דירה יד שנייה או שיפוץ בית למכירה בכדי להעלות את ערכו בפני רוכשים פוטנציאליים.

בחירה נכונה בקבלן שיפוצים איננה פשוטה כלל וכלל, כשברוב המקרים מדובר על תהליך המתחיל בעלות של כמה אלפי שקלים ויכול להסתיים במאות רבות, תלוי בהיקף השיפוץ ורמת הגמר אליה מעוניינים להגיע בסיומו. חשוב לציין כי השוני במחירים בין קבלני שיפוצים שונים לאו דווקא מעיד על הבדל באיכות הגמר אותה תקבלו.

אמנם רק בסיומו של תהליך השיפוץ תדעו אם הבחירה באותו קבלן שיפוצים הייתה נכונה, אך ישנם מספר כללים חשובים שריכזנו עבורכם החל משלבי התכנון הראשוניים ועד לתשלום הסופי והאחרון לבעל המקצוע. כללים אלו יסייעו לכם לצלוח את התהליך בשלום ולהגיע אל בית החלומות.

הכנה מקדימה לפגישה עם קבלן שיפוצים

שיפוץ דירה הינו תהליך קשה מבחינה כלכלית ונפשית שרובנו לא נחזור עליו יותר מפעם או פעמיים במהלך חיינו, ולכן טבעי שאיננו מומחים בתחום זה, למרות שעות צפייה רבות בתוכניות עשה זאת בעצמך. ברגע בו החלטתם על שיפוץ דירה, נסו לאסוף כמה שיותר אינפורמציה אודות תהליך השיפוץ ובעלי מקצוע מומלצים הרשומים תחת רשם הקבלנים.

טרם הפנייה אל קבלן שיפוצים מומלץ מאד להכין מפרט עבודות מסודר ומקיף את כלל הפעילויות הנדרשות לביצוע, מפרט זה יועבר לקבלנים השונים בכדי שתוכלו לקבל הצעות מחיר אחידות מבחינת טיב והיקף העבודה.

איך בוחרים קבלן שיפוצים?

היקף העבודה יכול להשפיע בצורה מהותית על היצע הקבלנים איתם תוכלו לעבוד, קבלנים שלא נרשמו תחת פנקס הקבלנים של משרד הבינוי, יכולים לבצע עבודות בהיקף של עד 40,000 ש"ח. כך שאם עלות השיפוץ אצלכם עתידה להיות גבוהה יותר עליכם לחפש אחר קבלן המופיע בפנקס רשם הקבלנים, ואין הדבר מעיד על מקצועיותו או אמינותו של הקבלן.

מידע אודות קבלני שיפוצים שונים תוכלו לרכוש באמצעות קבלת המלצות מבני משפחה ומכרים, כמו גם להשתמש בפלטפורמה הייחודית של אתר הקבלנים, המאפשר לכם לקבל המלצות וחוות דעת מלקוחות אמיתיים שהתנסו בעבודה מול קבלן שיפוצים כזה או אחר, ומגוון דרכים להתקשר מול הקבלנים השונים באמצעות האתר.

ולסיכום

קחו כמה הצעות מחיר, תעשו את ההשוואות ואת הבדיקות הנדרשות, הרגישו את ה"כימיה" שלכם מול הקבלן וצאו לדרך.