תוספות בניה מאפשרות לכם להשתמש בזכויות בניה בלתי מנוצלות העומדות לרשות הנכס שלכם, כאשר התקשרות לביצוע העבודה עם קבלן שיפוצים בעל ידע מקצועי וניסיון רב שנים בענף השיפוץ והבניה, תעניק לכם תוצאה באיכות גבוה שתאפשר לכם להגדיל באופן משמעותי את שטח הנדל"ן שברשותכם.

סוגים שונים של תוספות בניה

מבחינת החוק, כל תוספת בניה הכוללת שינוי במעטפת החיצונית של המבנה או בחלוקה בחלוקת החללים הפנימיים שלו, מחייבת אישור מתאים מהרשות המקומית.

נדרש לקבל אישור מתאים עבור איחוד או פיצול דירה וחדרים, הגדלת שטח הדירה או העסק, הוספת מעלית או גרם מדרגות חיצוני המוביל ליחידת דיור נפרדת ואפילו הוספת שבילים ומקומות חניה. כולם בגדר תוספות בניה עליהן יש להגיש תוכניות לוועדה ולקבל את אישורה, שכן ללא היתר בניה מעודכן תהיו חשופים לצווי הריסה, עיכוב במימוש הפרויקט ותשלום מיותר של קנסות עקב חריגות בניה.

תוספות בניה ורפורמת הפרגולות

רפורמת הפרגולות, או רפורמת המרפסות, הביאה איתה בשורה אמיתית לעולם השיפוץ והבנייה הקלה. שכן במסגרתה ניתן להקים, ללא שום צורך בקבלת היתר בניה, שורה ארוכה של מבנים שבנייתם איננה מפריעה למרחב הציבורי או לנוף השכונתי, כמו: פרגולות, גדרות, שערים ומחסומי כניסה, דודי שמש ומחסנים מחומרים קלים.

כיצד מקדמים תהליך תוספות בניה?

עד ליישומה של הרפורמה כלל העבודות המתינו להיתרים מוועדת התכנון המקומית, ונוצר מצב שתהליך קבלת ההיתר עבור תוספות בניה ארך כשלוש שנים בממוצע! אך הרפורמה הגיעה וזמני ההמתנה התקצרו באופן משמעותי, והפכו את תהליך השיפוץ והרחבת המבנה הקיים למהיר ופשוט הרבה יותר.

  • פנו למינהל ההנדסה האחראי על הנכס שלכם ובדקו האם קיימות זכויות בניה בלתי מנוצלות עבור המבנה הנדון – ייתכן כי ישנם עוד אחוזי בניה שטרם ניצלתם, ותוכלו באמצעותם לבנות את יחידת הדיור שרציתם או להרחיב את הסלון והמטבח.
  • לאחר מכן, גשו לאדריכל עם תוכניות הבית הקיימות ובקשו ממנו להכין תוכניות חדשות הכוללות תוספת בניה הנדרשות על ידכם ובהתאם לאחוזים הבלתי מנוצלים.
  • הגישו את בקשה לדיון בעניינכם בוועדת התכנון המקומית, יחד עם התוכניות הקיימות והחדשות של המבנה.
  • הוועדה תדון בבקשה ובהתאם להחלטתה הבקשה תאושר, תידחה או שתדרשו לתקן דבר מה בתוכניות ולהגיש אותן שוב.

קבלן ביצוע תוספות בניה

לאחר קבלן היתר עליכם להתקשר מול קבלן המתמחה בביצוע עבודות מסוג זה, שכן במקרים רבים תוספות בניה טומנות בחובן שבירת קירות חיצוניים ושינוי מהותי של תשתיות החשמל והמים בבית, אך היקפן הקטן יחסית של רוב העבודות בתחום מחייב את ביצוען על ידי קבלן שיפוצים ולא על ידי קבלן בנייה המתמחה בעבודות איטום ובנייה של קירות חיצוניים.

היכנסו עכשיו לאינדקס הקבלנים האובייקטי של אתר הקבלנים, המסייע לאלפי גולשים במציאת בעלי מקצוע מומלצים בתחומי השיפוץ והבנייה. באמצעות המערכת הייחודית אותה פיתחנו, תוכלו לקרוא חוות דעת וביקורות אודות בעלי המקצוע, וליצור עמם קשר ישירות מהאתר.