בכל בניה או שיפוץ יש צורך לחשוב על הדלתות הרצויות והמתאימות ביותר לבית או לדירה. יש למדוד את טיב הדלת לפי העמידות, שכן מטרתה הראשונה היא להוות מגן בטחוני לבית, איכות המוצר והחומר, ועיצוב הדלת. רק לאחר שבחרתם את הפרמטרים שלכם לגבי מחיר, מנגנון נעילה, החומר הרצוי לדלת, והעצוב באידיאלי, תוכלו לבצע את ההחלטה הנכונה בעניין.

דלתות חוץ- דלתות כניסה:

דלת הכניסה הינה הפנים של הבית. היא הדבר הראשון שרואה כל חבר והדבר האחרון שזוכר כל אורח. ולכן, מעבר לאפקטיביות של הדלת והמנעול, יש גם לשקול את הדלת כמרכיב עיצובי שמגדיר את הטון לבית כולו. מבחינת מחיר, כיום ישנו שוק פורה ומגוון המאפשר ללקוח לבחור דלת בהתאם לטעמו העיצובי ודרישתו שתפקודים בכמה אלפי שקלים בלבד, או לחלופין, בכמה עשרות אלפי שקלים.

ראשית יש לבחור את מנגנון הדלת הרצוי. לכניסה אפשר לבחור בין דלת ציר בעלת כנף אחת, שהיא הינה הסטנדרט הנפוץ בארץ הן לדלתות חוץ והן לדלתות פנים, או דלתות כפולות שדורשות כניסה רחבה יותר. הדלתות כפולות אומנם רובן ככולן יקרות יותר, אך הן מוסיפות הדר לכל כניסה, מתאימות מאוד גם כדלת אחורית, ליציאה לחצר או למרפסת, ומעלות את הרמה העיצובית של הבית.

מבחינה סטייליסטית, קיימת האפשרות לבחור בדלת מעוצבת לכניסת הבית, לבחור ממגוון של חומרי גלם, או לשלב מספר אלמנטים יחדיו, כמו פלדה עם זכוכית, או עץ עם ברזל. גם העיצוב וגם ההרכב של הדלתות הוא ביכולתכם לבחור, אז תשתמשו בהזדמנות זו בכדי להרכיב את הדל שתהווה מענה אידיאלי לכל צרכיכם, וייצוג מושלם לטעמכם האישי. בבחירת חומר הגלם, קחו בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות. לדוגמא דלתות כניסה עשויות עץ הינם מהודרות ומרשימות, אך הן פגיעות יותר לפגעי מזג אוויר, ונוטות לבלאי בגלל נזקי שמש או גשם. דלתות כהות מברזל גם הן ידועות במראן היוקרתי, אך מתחממות מאוד בתנאי מזג האוויר הישראלי.

דלתות פנים:

גם כאן יש לבחור את סוג מנגנון הדלת הרצוי. בדלתות פנים יש מבחר מנגנוני דלת שמהן ניתן לבחור את המוצר המתאים ביותר לחדרים לפי אופיים. דלתות ציר בעלי כנף אחת הן הסטנדרטי גם לדלתות פנים, כאשר הנטייה היא להרכיבן כך שהדלת תיפתח אל תוך החדר, על מנת למנוע מהדלת להפריע לתנועה במעברים או מסדרונות צרים. לחדרים קטנים ואזורים צרים, כמו מטבחונים או חדרי שירותים אפשר לבחור בדלת הזזה, הנכנסת אל תוך הקיר, או דלת מתקפלת, הידוע גם כדלת אקורדיון, שיוצרת אותו אפקט, ואינה מקטינה את חלל החדר עוד יותר.

לגבי העיצוב,על הדלת להתאים לעיצוב הכולל של הבית, וזה נכון גם לדלתות הפנים וגם לדלת הכניסה. לדוגמא, אם הבית הינו מעוצב בפלטת צבעים חמה, הנוטה יותר לבז', חום או אדום, דלתות עץ בשלל צבעיה מהוות דקורציה משלימה, ומוסיפות לאווירה של הבית. לעומת זאת, כאשר עיצוב הבית נוטה למראה יותר מודרני, לקווים חדים וצבעים קרים יותר, ישנה עדיפות לדלתות ממתכת, מעץ כהה מאוד, או בהיר מאוד, ובשילוב עם זכוכית, שכן זה משתלב באופן מושלם עם הדקור המודרני, ופלטת הצבעים שמגיעה איתו. יש להתאים את הידית לעיצוב הכולל, ולמראה הדלת, בשביל לקבל הרמוניה מושלמת בין שלל האלמנטים של העיצוב.

עם דלתות הפנים אפשר ללכת בשני כיוונים: לבחור את אותה הדלת בעקביות לכל חדריי הבית, או לבחור בסדרה של דלתות בעלות עיצוב משלים, כאשר הן אינם זהות, אך הן תואמות מבחינת עיצוב וחומר, וככה לתת מענה לדרישות השונות של כל חדר. וכמובן, לא לשכות שעל דלתות הפנים להתאים לדלת החוץ, ועל דלת הכניסה להתעלות בעיצובה