כאשר אנו חושבים על בריכת שחיה בחצר הבית, אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שמותרות כגון אלה הינם אפשריים לעשירון העליון בלבד. לאמתו של דבר, למרות שאין לזלזל בתקציב המכובד שיידרש בכדי להקים ולתחזק בריכת שחיה, המחיר אינו כל כך בשמיים כמו שהיינו חושבים. השוק מציע מספר

אלטרנטיבות זולות יחסית, שמאפשרות לרבים יותר ליהנות ממנעמי החיים הללו. מבחינת העלות, יש לקחת בחשבון שבנוסף למחיר של בניית בריכת השחייה, מחיר שנע בין אלפי שקלים לבין מאות אלפים, בריכה דורשת גם תחזוקה שותפת שתעלה לבעליה עד כאלף שקלים לחודש. כמובן יש לזכור שהעלויות אינם ללא גמול, חוץ מההנאה שהבריכה עצמה מספקת, בניית בריכה בחצר הבית תורמת רבות להשבחת הנכס.

בנוסף למחיר, יש לקחת בחשבון את העבודה שבניית בריכה ביתית מצריכה. בריכה יצוקה דורשת את מירב הזמן והעבודה בשביל חפירה, יציקה, חיפוי קרמיקה ועוד, אך אפילו בריכה עילית, שהיא הפשוטה מבין כלל האופציות, תדרוש עבודת הקמה. ולכן, לפני תחילת התהליך על תושבי הבית להתכונן לתהליך ההקמה, וכלל אי הנוחיות שעלולה לבוא איתו.

כאשר נעשו כלל השיקולים הללו, אפשר לבחור בין שלל סוגי הבריכות שהינם זמינות ללקוח, כאשר לכל אופציה יש את חסרונותיה, ויתרונותיה.

בריכת בטון-

בריכת בטון הינה הסטנדרט ששאר סוגי הבריכות מנסות לחכות, אך מצליחות רק חלקית. מבין האפשרויות הקיימות, בריכה יצוקה לרוב תהייה היקרה יותר, וזו שדורשת הכי הרבה זמן מומחיות ועבודה להקמתה. לבריכה זו אין שום בעיות באריכות חיים, הן מאפשרות הוספת תעלת גלישה, מוסיפות גימור אסטטי ופאר לכל נכס, מאפשרות ללקוח לעצב אלמנטים נבחרים לפי טעמו (שלא כמו כמה מהסוגים האחרים, שבאים כדגמים קיימים), וכמובן, בריכת בטון מעלה את ערך הבית, ומוסיפה רבות להשבחת נכסים. כנגד יתרונות אלו עומדות חסרונות הבריכה, והם הינם ברורים: מחירה וזמן הקמתה.

בריכה מתועשת-

בריכה מתועשת הינה בריכה שמותקנת בתוך הקרקע, כלומר דורשת חפירה, ודורשת את כל היתרי הבניה כמו בריכת בטון, דורשת תשלום ארנונה גם כן. זמן הקמתה קצר יחסית, עלויות הבניה, והתחזוק הינם גבוהות, אורך חייה קצר, והיא דורשת שיפוץ בערך חרי חמש או שש שנים. יתרונה העיקרי הוא הזמן הקצר, כאשר בעייתיותה העיקרית היא שהבריכה מגיעה במידות קבועות, ואין ביכולתה להתאים את עצמה לתנאי השטח. מחירה נוח יותר מזה של בריכת בטון, אך היא הינה מוגבלת בדוגמאות ועצובים.

בריכת פיברגלאס-

בריכת פיברגלאס הינה מהירה להקמה, למרות שהיא עדיין דורשת חפירה והקמה, ודורשת את כל היתרי הבניה כמו בריכת בטון, דורשת תשלום ארנונה גם כן. הזמן הדרוש לבנייתה נע בין שבוע לשבועיים. בנוסף היא אכן אופציה זולה יותר מבריכה בטון. יתרון נוסף הוא כושר עמידותה, היא עמידה יותר מבריכה עילית, ויכולה לעמוד מספר עשורים. חסרונותיה הן שהמראה שלה הינו בהחלט פחות מרשים מזה של בריכה בטון למשל, וגם העיצוב הפנימי והחיצוני הינו מוגבל, שכן בריכות פיבר הינן חלק מדגמים קבועים. חסרון נוסף הוא החומר של בריכת פיברגלאס, חומרי לא ידידותי לסביבה בעליל.

בריכה עילית-

בריכה עילית הינה קלה, זולה, פשוטה להקים, אפשר ללא חפירה בכלל, אינה דורשת אישורי בניה, ומחיר התחזוקה שלה הינו נמוך גם כן. חסרונותיה הם אי-גמישות בדגמים ובמידות, עמידות נמוכה, לעד חמש שנים בלבד, בריכה זו אינה מוסיפה לערך הנכס, ואינה אפילו מוסיפה להאדרה של חצר הבית מבחינה אסטטית. איכותה ויתרונותיה הינם בהתאם למחירה ונוחיות הקמתה.